Gyermeksziget Református Óvoda

Telefon:
gyermeksziget.encs@gmail.com

ÉPÜLETENERGETIKAI FEJLESZTÉS A GYERMEKSZIGET REFORMÁTUS ÓVODÁBAN

A projekt címe: Épületenergetikai fejlesztés a Gyermeksziget Református Óvodában

A projekt azonosító száma: KEHOP-5.2.15-21-2023-00115

A kedvezményezett neve: Gyermeksziget Református Óvoda

A szerződött támogatás összege: 4 699 993 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100%

A projekt megvalósítás időszaka: 2023.06.28 - 2023.11.28.

A projekt tartalmának bemutatása:

Megvalósult a Gyermeksziget Református Óvoda energetikai korszerűsítésének megtervezése az épületenergetikai fejlesztés.

KEHOP-5.2.15-21-2023-00115 azonosító számú projekt keretében.

Intézményünk 2021-ben épült, korszerűen felszerelt, alkalmas két csoportban 52 gyermekünk fejlődésének szervezésére. Az óvoda építésének terveiben szerepelt napelem és hőszivattyúk beszerelése, azonban anyagi források hiányában nem került sor ezek megvalósítására. Annak érdekében, hogy a közel 4 éve működő intézmény épülete megfeleljen a mai kor kihívásainak, az intézmény energetikai fejlesztés előkészítésébe kezdett, melynek első eleme az épület adottságainak, a tetőszerkezet, gépészet, villamosság felmérése volt. A tervezet alapján megmondható, hogy milyen napelemek és hőszivattyúk beszerelésére van szükség, hogy épületünk megfeleljen korunk és a jövő energiahatékonyságai követelményeinek.

A pályázat során a kiviteli tervdokumentáció elkészült, mely a következőre terjed ki: az épület fűtésrendszerének korszerűsítése, új bivalens rendszer kialakítása kondenzációs kazánnal és levegő víz üzemű hőszivattyúval. Amennyiben a későbbiekben, ha a forrás rendelkezésre áll, megvalósul a beruházás.

A kohéziós alap által 4,7 millió forinttal támogatott tervezet tökéletes alapot szolgáltat a későbbi fejlesztés kivitelezéséhez. Köszönjük Magyarország Kormányának és az Európai Uniónak a támogatást.

Vissza az előző oldalra!
Gyermeksziget Református Óvoda - Magyar